Ucuz Para Kasaları,

Piyasada satılan fiyatı ucuz diyerek aldığınız para kasaları zaman içerisinde bir hırsızlık olayında canınızı yakabilir. Sebebi ise para kasalarını ucuz yapabilmek adına kaliteden ödün verilmekte, kilitleri birbirini açmakta, ve malzeme kalınlıklarından fedakarlık edilmektedir. Bu para kasalarına fiyatı ucuz olsun diyerek kum konulmaktadır. Kum sadece para kasalarını ağırlaştırmaktadır. Başka herhangi bir görev yapmamaktadır.

Bu para kasaları hırsızlar  tarafından çeşitli yöntemler ile açılmaktadır.

  1. Bu tür para kasaları hırsızlar maymuncuk ile 10 dakika içerisinde açabilmektedir.
  2. Hırsızlar maymuncuk ile açamıyorlar ise bu kez kapak kalınlığı ince olduğu için anahtar bölümünün malzemesini konserve açar gibi yırtıp açmaktadırlar.
  3. Bu şekilde de açamıyorlar ise bu kez dış duvar ince olduğu ve beton olmadığı için keski vb. alatler ile para kasalarını dışarıdan yırtarak kumunu boşaltıyorlar ve ve yine iç duvarı keserek açıyorlar. 

Bu anlattığımız hırsızlık yöntemlerini her gün değişik bir kasa hırsılığı olayı ile karşılaşan Emniyet teşkilatındaki görevli polis memurlarından öğrenebilirsiniz.

Para kasaları maddi ve manevi değerlerinizi koruyan bir eşyadır. Bazen tüm varlığınızı bu para kasalarında saklarsınız.  Bu nedenle para kasaları alırken güvenilir, kaliteli mal üreten, sertifikası olan ve servis hizmeti veren firmalardan alınız.